طراحی سایت چند زبانه

طراحی سایت چند زبانه

طراحی سایت چند زبانه به منظور گسترش حوزه نفوذ یک سایت در کشورهای مختلف صورت می گیرد. هنگامی که در طراحی سایت فقط یک زبان مد نظر قرار گرفته باشد، جامعه مخاطب سایت نیز محدود خواهد شد.

طراحی سایت چند زبانه

طراحی سایت چند زبانه

در صورتی که قصد طراحی سایت بین المللی برای کسب و کار خود دارید، یک وب سایت چند زبانه مهمترین راه ایجاد ارتباط بین شما و مشتریانتان خواهد بود.

برای طراحی سایت چند زبانه باید نکات زیر را در نظر گرفت:

  • اعلام چند زبانه بودن به کاربر در صفحه اصلی همراه با آیکون نقشه: این ویژگی (سایت چند زبانه) باید به طور واضح به بازدیدکنندگان سایت اعلام شود. این کار می تواند قبل از صفحه اصلی سایت(در صفحه ورود) صورت گیرد و یا در صفحه اصلی. در صورتی که زبان اصلی سایت با زبان بازدید کننده یکی نباشد، معمولا نوشته ها حالت نامفهوم برای او دارند، به همین دلیل استفاده از آیکون نقشه که بدیهتا برایش آشنا است می تواند بازدید کننده را برای تغییر زبان راهنمایی کند.
  • طراحی سایت با در نظر گرفتن تم های مورد پسند کاربران هر زبان، فونت، سایز و رنگ بندی نوشته ها در زبان های مختلف با یکدیگر تفاوت دارند. طراحی سایت چند زبانه بدون در نظر گرفتن این تفاوت ها، حالت خشک و بی روح به سایت خواهد داد و کاربر حس خوبی از حضور در سایت نخواهد داشت.

  • ایجاد لینک برای تغییر متون به زبان دیگر، در صورتی که کاربر از طریق موتورهای جستجو به سایت شما آمده باشد و مشغول مطالعه یک مطلب یاشد، باید امکان انتقال از زبانی به زبان دیگر برایش وجود داشته باشد و نیازی به تغییر زبان فقط از صفحه اصلی سایت نداشته باشد.

  • عدم ترکیب زبان های مختلف در صفحات، در طراحی سایت چند زبانه باید هر زبان را به طور مستقل در نظر گرفت و از به کار بردن زبان های مختلف در صفحات سایت دوری کرد. این کار علاوه بر حفظ زیبایی سایت منجر به جستجوی بهتر توسط موتورهای جستجورگر خواهد شد.

  • اعلام چند زبانه بودن به موتورهای جستجو، این کار با استفاده از مگا تگ ها صورت میگیرد و به موتورهای جستجو اعلام می کند که سایت شما چه زبان هایی را پشتیبانی می کند.

  • ترجمه مناسب مطالب به منظور بهینه سازی سایت (SEO) در موتورهای جستجو، ترجمه نامناسب مطالب سایت چند زبانه می تواند باعث گمراهی کاربران و همچنین موتورهای جستجو باشد. ترجمه متون سایت به زبان های دیگر باید توسط افراد با تجربه و با نظارت متخصص SEO بخصوص در طراحی سایت بین المللی و طراحی سایت شرکتی بایدانجام گیرد.

  • وب سایت های چند زبانه به شرکت ها و موسساتی که هدف طراحی سایت بازرگانی، طراحی سایت شرکتی، طراحی سایت کارخانه، طراحی سایت بیمارستان، طراحی سایت آژانس مسافرتی دارند پیشنهاد می گردد که در صورتی که هدف دستیابی به بازارهای خارجی را نیز دارید مشاوران ما در مجموعه طراحی سایت آتنا به صورت کاملا رایگان هم به صورت تلفنی و هم به صورت حضوری آمادگی ارائه مشاوره طراحی سایت را دارند.